Napísali o nás:

 

INŠPIRATÍVNY PRÍBEH RODINNEJ FIRMY HAUERLAND

Firma Hauerland začínala v roku 1991 s jedným zamestnancom, bez technológií a počítača. Zakladateľ Eugen Hauerland však nasledoval svoju víziu a dnes je z nej rodinná firma so zmyslom pre tradíciu.

Každý z nás niekedy mal alebo stále má svoj vzor. Pre niekoho je to obľúbený herec, speváčka alebo športovec, no s pribúdajúcimi životnými skúsenosťami si všímame aj iných ľudí a ich osudy, nielen osobnosti z titulných stránok novín či influencerov zo sociálnych sietí. Dokážeme oceniť zaujímavý životný príbeh, úspech v práci, alebo keď niekto vlastným úsilím a šikovnosťou dosiahne viac. Inšpiratívne sú aj príklady z oblasti podnikania, najmä ak sa budujú dlhoročnou poctivou robotou. Taký dnes píše už druhá generácia rodiny, ktorá pôsobí v reklamnej oblasti a špecializuje sa na darčekové predmety.

Začalo to v roku 1992, keď sa Eugen Hauerland rozhodol rozbehnúť vlastný biznis. Spočiatku ako živnostník s jedným zamestnancom, bez počítačov a technológií, ale s víziou a chuťou presadiť sa. Postupom času sa služby rozširovali a spoločnosť investovala do nákupu technológií na branding i do ľudských zdrojov. Okrem importu darčekových predmetov tak ponúkala aj ich potlač a služby grafického štúdia. Neskôr pribudla vlastná polygrafická výroba a kniháreň. Nárast klientely, počtu zamestnancov a podnikateľských aktivít vyústil do zmeny právnej formy a od roku 1999 sa mení na spoločnosť s ručením obmedzeným s názvom Hauerland.

Poradenská a konzultačná činnosť, výroba interiérových i exteriérových reklamných prvkov, prenájom plôch na budovách a fasádach, či prenájom informačno-navigačných tabúľ na stĺpoch verejného osvetlenia rozšírili portfólio ponúkaných služieb. Z malej rodinnej firmy sa stala úspešná a renomovaná reklamná spoločnosť. Odhodlanie, súdržnosť, poctivosť a vytrvalosť sa preniesli aj na zamestnancov, ktorých je dnes takmer päťdesiat. Predstavujú zohratý a perfektne fungujúci tím. Aj vďaka profesionalite týchto ľudí patrí Hauerlandu v danom segmente popredné miesto na trhu.

Vedenie spoločnosti postupne preberá druhá generácia, ktorá chce v rodinnej podnikateľskej tradícii pokračovať. Rozvoj počítačových a výrobných technológií či zmena spotrebiteľského správania sa aj vplyvom sociálnych médií a neobmedzeného prístupu k informáciám podpisuje na dynamickom vývoji trhu, spôsobe prezentácie, komunikácie s klientmi a reagovaní na jeho požiadavky. „Mladá krv“ zachytila tento trend, zároveň však nepoľavuje z hodnôt, vďaka ktorým patrí Hauerland k lídrom vo svojej oblasti.

V širšom centre mesta vybudovala spoločnosť svoje nové sídlo a sústredila doň väčšinu svojich obchodných, výrobných a servisných aktivít. Výborná dostupnosť a služby „pod jednou strechou“ skracujú čas riešenia jednotlivých objednávok, zefektívňujú procesy a v neposlednom rade šetria rozpočet klienta. Na Matúšovej ulici v bratislavskom Horskom parku nájdete naslovovzatých odborníkov. Ochotne si vypočujú vaše požiadavky, poradia vám s výberom reklamných predmetov a textilu, odporučia najvhodnejšiu technológiu ich brandingu, predstavia sortiment vlastných kalendárov, diárov, obalových materiálov, zákazkovej polygrafickej výroby, ofsetovej a digitálnej tlače, reklamného označenia vonkajších i vnútorných priestorov, či polepu automobilov a pripravia individuálnu obchodnú ponuku. To všetko v príjemnom prostredí, kde sa dbá na firemnú kultúru, ale aj sociálnu a ekologickú zodpovednosť. Hovorí sa, že profesionála nespoznáte podľa toho, ako opisuje svoj tovar, ale podľa toho, čo sa pýta. V Hauerlande to platí už 27 rokov.

Zdroj: Pravda 

 


 

VIANOČNÁ DILEMA ALEBO POHODLNÝ NÁKUP DARČEKOV?

Každý pracovník marketingu alebo zástupca spoločnosti to pozná - prichádzajú Vianoce a s nimi aj každoročná úvaha, čím obdarovať svojich zamestnancov, dodávateľov či klientov. Čím zaujať a efektívne využiť marketingový budget? Pero, blok alebo hrnček na čaj síce nebudú stáť veľa, sú to tradičné darčekové predmety, no inováciu, radosť a úprimné potešenie nájdu skôr v produktoch modernejšieho charakteru, ako napríklad power banka, nedobytný ruksak, bambusová športová fľaša či delikatesné potravinové sety.

Len tých povinností pred koncom roka akosi pribúda - okrem bežnej pracovnej agendy zohnať diáre, zorganizovať mikulášsku akciu pre deti zamestnancov, vianočnú party pre obchodných partnerov a ešte aj rozmýšľať, čím ich obdarovať? Je vám táto situácia dôverne známa? Aj nám. Stretávame sa s ňou v posledných dvoch mesiacoch roka často, preto sme sa rozhodli šetriť váš čas a pripraviť predvýber reklamných predmetov, ktoré sú vhodné ako darček pre ľudí, na ktorých vám naozaj záleží. Nájdete ich na shop.hauerland.sk/sk/vianoce-2023. Pochádzajú od osvedčených domácich i zahraničných výrobcov, sú prehľadne zoradené do kategórií a môžete tu vidieť napríklad darčekové balenia čajov, medov, čokolád, vyberaných pochutín, medoviny, ponuku vína, kozmetiky, dekorácií, prémiových darčekov od značiek ako Nina Ricci alebo Hugo Boss, ale i celé sety a luxusné prezentačné predmety. Populárnym vianočným artiklom je aj kvalitný reklamný textil, napríklad mikiny, softshellové bundy, čiapky, šále či príjemné mäkučké deky.

K najkrajším sviatkom roka neodmysliteľne patria pohľadnice, blahoželania, darovať môžete aj bloky, diáre, stolové a nástenné kalendáre s vlastnou grafikou alebo detské pexesá, karty a omaľovánky. V závislosti od počtu kusov ich dokážeme vyrobiť vo vlastnej réžii. Disponujeme modernými technológiami na ofsetovú tlač a polygrafickú výrobu, aj na efektívnu nízkonákladovú digitálnu tlač. Okrem spomínaných tlačových materiálov produkujeme vizitky, letáky, plagáty, katalógy či výročné správy.

Stále viac klientov, a nielen nadnárodných, kladie dôraz na spoločenskú a ekologickú zodpovednosť. Preferujú tovar vyrobený z prírodných alebo biologicky rozložiteľných materiálov, recyklovateľné produkty a darčeky s eko certifikátom. Keďže aj nám záleží, aby sme na životnom prostredí zanechávali čo najmenšiu stopu, pripravili sme pre enviromentálne zmýšľajúcich zákazníkov tri samostatné katalógy s predmetmi vyrobenými z dreva, bambusu, pšeničnej slamy, recyklovaného papiera alebo PET fliaš. Sú certifikované ako ekologicky nezávadné a aj na ich branding používame ekologicky vyhovujúce technológie a materiály.

Hauerland je spoločnosť s viac ako 27-ročnou tradíciou. Za ten čas sme sa v stihli zorientovať v širokej škále dostupných možností a kontaktom so zákazníkmi získali prehľad o ich očakávaniach a potrebách. Disponujeme naozaj bohatým portfóliom produktov, ktorých je viac ako 62 tisíc. Mnohé máme priamo na sklade a až 70 % ponúkaných reklamných predmetov dokážeme zabezpečiť od 24 do 48 hodín. Aby ste však nemuseli listovať celým našim sortimentom, do vianočného katalógu sme zaradili vybranú kolekciu so 150 položkami, ktoré majú "dušu" a budú profesionálne a moderne reprezentovať vašu spoločnosť. Zvládnete ich kedykoľvek prezrieť za pár minút z pohodlia kancelárie alebo na mobilných zariadeniach. Tak ako výber vhodných darčekov, je jednoduché aj ich objednanie a voľba brandingu. Ak nemáte istotu, ktorá technológia bude vyhovujúca, náš profesionálny obchodný tím vám poradí, či zvoliť gravír, potlač, výšivku, polep, alebo iný spôsob označenia.

Vymeňte previanočnú dilemu za pohodlný a rýchly výber vhodných reklamných darčekových predmetov. Šťastné a veselé na Vianoce!

https://shop.hauerland.sk/sk/vianoce-2023

 


 

REKLAMNÉ A DARČEKOVÉ PREDMETY OD A PO Z

Keď sa človek blíži k tridsiatke, dalo by sa povedať, že je už dostatočne zrelý, sebavedomý a životom skúsený, vyrástol z detských chorôb, svet okolo seba vidí v reálnych súvislostiach, vníma jeho krásy i nástrahy. Má však stále chuť aj energiu zlepšovať sa, nezabudol snívať a tuší, že to najlepšie ešte len príde. To isté sa dá povedať o firme, ktorá na trhu pôsobí už takmer tri desaťročia.

Hauerland sa zrodil v roku 1992 s ambíciou presadiť sa v nových spoločenských a ekonomických pomeroch, ktoré po Novembri 1989 do našich končín prinavrátili slobodu. A zrodil sa aj s ambíciou byť úspešný. Dnes, po 28 rokoch fungovania sa môžeme obzrieť na naše prvé kroky. Začínali sme ako tisícky iných. Malá živnosť s jedným zamestnancom, bez počítačov a technológií. Latinské príslovie Per aspera ad astra náš príbeh vystihuje úplne presne. Tŕnistou cestou ku hviezdam. Sme hrdí, kam sme sa vlastným úsilím posunuli. V súčasnej dobe patríme k lídrom trhu s reklamnými a darčekovými predmetmi. Nielen dĺžkou existencie, počtom klientov či zamestnancov, ekonomickými výsledkami, ale aj inováciami, pozitívnym prístupom k novým trendom i odvahou vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a spoznávať svet za jej hranicami.

Postupom času sme rozširovali sortiment a dnes naše katalógy obsahujú viac ako 62 tisíc položiek. Sú prehľadne zoradené do jednotlivých kategórií a nájdete v nich malé darčeky, import z Ázie, písacie a kancelárske potreby, bloky, diáre a kalendáre, tašky a sortiment na cestovanie, textil a textilné doplnky, predmety do domácnosti a na zútulnenie bývania, náradie, hry, hračky a zábavný artikel pre malých i veľkých, vybavenie na šport a outdoorové aktivity, kozmetiku, tovar pre krásu a wellness a veľa ďalších. Pre uľahčenie výberu spomedzi množstva predmetov sme pripravili špecializovaný Vianočný katalóg, ľudia s enviromentálnym cítením určite ocenia vybranú ponuku certifikovaných, ekologicky nezávadných produktov. Milovníci luxusných a trendy darčekov od renomovaných svetových značiek si radi vyberú z našich prémiových kolekcií.

Ruku v ruke s rozširovaním sortimentu rástlo aj portfólio ponúkaných služieb. Pod jednou strechou poskytujeme zákazníkom plnohodnotný servis v oblasti počítačovej grafiky, brandingu výrobkov rôznymi technológiami od sieťotlače, tampónovej potlače, termostransféru, klasického alebo laserového gravíru, výšivky, rezanej reklamy a sign makingu, zabezpečujeme kompletné polygrafické služby, ofsetovú i digitálnu tlač, produkciu vlastných diárov, blokov, nástenných a stolových kalendárov, výrobu výstavníckych systémov, roll-upov, bannerov, plácht, exteriérové aj interiérové navigačné a informačné sytémy, či polep osobných áut, dodávok i nákladných vozidiel. Zorientovať sa v rozsiahlej ponuke reklamných a darčekových predmetov a s nimi súvisiacich služieb môže byť časovo náročné, preto sa s dôverou obráťte na našich profesionálov z obchodného oddelenia alebo z grafiky a výroby, ktorí vám ochotne poskytnú svoju odbornú pomoc a predstavia všetky možnosti od A po Z.

Vedenie spoločnosti postupne preberá druhá generácia, ktorá pokračuje v rodinnej podnikateľskej tradícii. Rozvoj počítačových a výrobných technológií či zmena spotrebiteľského správania sa aj vplyvom sociálnych médií a neobmedzeného prístupu k informáciám podpisuje na dynamickom vývoji trhu, spôsobe prezentácie, komunikácie s klientmi a reagovaní na ich požiadavky. "Mladá krv" zachytila tento trend, zároveň však nepoľavuje z hodnôt, vďaka ktorým patrí Hauerland k lídrom vo svojej oblasti. Hovorí sa, že skutočného majstra nespoznáte podľa toho, ako opisuje svoj tovar, ale podľa toho, čo sa pýta. U nás to platí už viac ako 27 rokov. I keď sme sa za ten čas vyšvihli medzi špičku, stále máme silnú motiváciu pracovať na sebe a zlepšovať sa. Radi vás o tom kedykoľvek presvedčíme.

https://www.hauerland.sk/

 


 

Hľadáte inšpiráciu na firemné vianočné balíčky?

Každý rok tá istá dilema. Čo venovať svojim zamestnancom alebo klientom? Dochádza vám inšpirácia? Prinášame zopár tipov!

Pre spríjemnenie vianočných chvíľ

Zvoliť môžete predmety, ktoré využijú najmä pri zimných večeroch v teple domova. Najpríhodnejším darčekom preto sú vonné sviečky, teplé deky, hrnčeky na varené víno alebo čaj. Širokú ponuku čajov a sušienok v peknom vianočnom balení nájdete aj v našom e-shope. Ak chcete byť originálni, môžete zvoliť aj dekorácie na stromček. Určite si tak na vás spomenú pri zdobení, pohľade na stojaci stromček alebo večeri strávenom pozeraním vianočných filmov pod teplou dekou. O to predsa ide, nie? Vyvolať v zákazníkoch alebo zamestnancoch príjemný pocit spojený s vašou značkou.

Preklik z fotky na: https://shop.hauerland.sk/sk/vianocne-sety

Napríklad sadu vianočných čajov a túto deku v milom balení. 

Stávka na istotu

Niektorí neradi riskujú a stavia radšej na klasiku. Tým predsa nič nepokazíme, však? Darovaním tradičných darčekových setov nemôžete žiadneho klienta alebo zamestnanca uraziť. Je už len na vás či to budú balíčky pre gurmánov, tradičné medové sety alebo kvalitnú prírodnú kozmetiku. V našom e- shope nájdete rôzny sortiment od pivnej kozmetiky až po bio výrobky určené na problematickú pleť a vlasy. 

Gurmánsky set “Malá pozornosť” obsahuje pralinky s bohatou krémovou náplňou v mliečnej čokoláde 125g, chutný ovocný čaj bez umelých farbív, malý pomarančový džemík, malý med.

Kozmetický balíček vhodný pre pánov. 

Balíček s jemnými produktami, vhodný pre nežné pohlavie.

Nechýbajú u nás ani alkoholické nápoje. Či už ide o kvalitné víno, slovenskú včelovicu a medovinu.

 

Ponúkame aj odrodové destiláty vyrábané bez použitia akýchkoľvek pridávaných aromatických látok alebo farbív. 
Domáce, ručne vyrábané výrobky

Ak chcete obdarovaným dať niečo špeciálne a ukázať im, že vám naozaj na nich záleží, darujte im výrobky, ktoré sú vyrábané ručne v chránenej dielni alebo u poctivých slovenských výrobcov. Pozrite si ponuku medov priamo od včelára, medovníkov, vianočného sladkého aj slaného pečiva, praliniek a čokolády.

Kalendáre a diáre

Praktickým darčekom najmä pre workoholikov sú aj diáre na rok 2024. V našom novom katalógu Kalendáre a diáre 2024 diáre do kancelárie, nástenné diáre aj diáre s rôznymi údajmi podľa želania (astronomické, kresťanské…). Plánovací kalendár sa hodí najmä pre tých, ktorí často zabúdajú alebo potrebujú mať naplánovaný každý krok. Môžete ho objednať v dvoch farebných prevedeniach a navrhnúť si vlastný vrchný reklamný list v kalendári.

Darčeky na mieru

Ak patríte k tým kreatívnejším a chcete pripraviť vianočné darčeky na mieru, využite náhradné plnenie cez chránenú dielňu. Radi vám zabalíme rôzne vianočné balíčky podľa želaní. Kontaktujete naše obchodné oddelenie obch.ponuky@hauerland.sk alebo na tel. čísle 0903 460 504.